Мистецтво вибору домену

Питання вибору вдалого домену має вагоме значення, коли йдеться про якість майбутнього сайту.

Домен - це унікальна назва вашого сайту в Інтернеті. Це ім'я використовується для того, щоб потрапити на сайт. Тому питання про вибір домену одне з найважливіших на початку створення сайту.

Існують так звані доменні зони, у яких можна обрати ім'я для свого сайту. Доменна зона вказує на належність сайту до певної території чи сфери діяльності. Доменні зони поділяють на різні рівні (I, II, III і т.д.). До зон першого рівня належать міжнародні, такі як com, net, org, biz, info..., верхні зони держав - ua, ru, рф... До зон другого рівня належать піддомени державних доменів - com.ua, org.ua та регіональні домени - lviv.ua, kiev.ua, od.ua і т.д. Домени третього рівня це вже піддомени сайтів, наприклад, tv.ukr.net.

Отже, спочатку потрібно обрати доменну зону. Перелік українських доменних зон та основних міжнародних можна знайти на сайті http://www.1gb.ua або http://www.nic.ua чи http://www.imena.ua (цей сервіс містить найбільш повний перелік доменних зон). Тут можна також перевірити чи зайняте бажане ім'я.

Це були технічні питання, які стосуються обрання доменної зони. А зараз поговоримо про самі імена.

По-перше, доменне ім'я повинне добре читатись, бути зрозумілим та легко запам'ятовуватись вашим відвідувачам, щоб вони могли повернутись на Ваш сайт.

Доменне ім'я може склатись із латинських літер, цифр та знаків "-" і "_". Порівняно недавно в Інтернеті відбулись революційні зміни, які пов'язані з можливістю реєстрації кириличних доменів. Проте кириличні домени покищо ще не набули достатньої популярності і не стали звичними. Якщо ви вирішили зареєструвати латинський домен, то не варто використовувати поєднання багатьох приголосних літер та сполучення літер, які будуть тяжко вимовлятись (наприклад, транслітерація укр. "щ" дає "shch", що тяжко запам'ятовується та й вимовляється). Якщо транслітерація бажаної української назви красиво виглядає і латинськими літерами, то таке ім'я можна вважати вдалим. Краще використати англійський відповідник слова, ніж записувати довге українське слово латинськими буквами.

Також потрібно звертати увагу на те, щоб домен був однозначним, тобто щоб користувач не вагався через яку літеру потрібно писати домен (наприклад, транслітерувати українську букву "и" можна як "y" або "i", "й" як "j" або "y"). Краще дотримуватись загальноприйнятих стандартів, а не опиратись на власні міркування.

Ще одна помилка, якої можна допуститись при виборі домена - це запис українського слова англійськими буквами, які пишуться так само як і українські. Наприклад, www.APXIB.net. Запис латинськими буквами, а читати потрібно як українське слово. Щоправда така "фішка" можлива тільки при записі великими літерами, а маленькими отримаємо щось накшталт - www.arxib.net, а саме так цей домен записується у стрічці браузера. Як гарненько і цікаво це б не виглядало, такий домен не естетичний, хоча на диво добре запам'ятовується. Тому вибір за вами.

Чим коротший домен, тим легше його запам'ятати. Але, на жаль, більшість коротких і гарних доменів зайняті. Тому якщо ви вигадаєте гарне коротке ім'я і воно при цьому буде вільним, то вважайте, що вам пощастило.

Домен повинен мати зміст і вказувати на зміст сайту. Якщо ви власник компанії, то домен може бути однойменним до вашої компанії. Так він асоціюватиметься з вашою фірмою. Якщо назва вашої компанія є абревіатурою, то ви також можете використати її для домена, але якщо це не так, то не варто використовувати абревіатуру в якості домену, бо вона не є інформативною для відвідувача. Ще краще, якщо у домені вашого ресурсу присутнє головне ключове слово. Наприклад домен www.president.gov.ua - чітко вказує на зміст сайту.

Вибір домену - справжнє мистецтво. Тому творчих вам перемог.

(всі посилання наведені без рекламної мети, а лише як приклад)


969
Ще немає голосів